ALAN OFİS YAPI SAN.
KONFERANS KOLTUK SİSTEMLERİ LTD.ŞTİ
Konferans Salonu Yapımı
ÜCRETSİZ KEŞİF VE MİMARİ DANIŞMANLIK İÇİN:0532-709-30-28

konferans salonu yapımı


Konferans salonu yapımı nedir?

Konferans salonu yapımı bir inşaat faaliyeti olmakla birlikte birbirinden bağımsız süreçler ve sektörler olarak ayrılabilir. Bunlar konferans salonu sahne yapımı, konferans salonu zemin yükseltme, konferans salonu duvar uygulamaları ve akustik uygulamalar, konferans koltuğu zemin uygulamaları ve konferans koltuğu montajı vb. firmamız siz değerli müşterilerine uygun tek ve pratik anahtar çözümler geliştirerek anahtar teslim konferans salonları inşaa eder.

Gün geçtikçe artan konferans salonu ihtiyacı  zamanla anahtar teslim konferans salonu yapımı faaliyetini güncel bir sektör haline getirmiştir. Bizlerin temel deneyimleri konferans salonlarının birden fazla firma ve kurumlar tarafından inşaa edilmeleri sektörün birbirini tanımayan uzmanlık alanlarına ayrılmaları salonların verimliliğini ve performansını olumsuz anlamda etkilediğini doğruluyor. Montaj hataları, mimari yapısal problemler gibi temel yapısal sorunlar konferans salonlarının çok kısa sürede büyük sorunlarla karşılaşmasına yol açıyor. Tüm bu zorluklar artık anahtar teslim konferans salonu yapımı faaliyetini tek bir süreç olarak kendi öz kaynaklarında birleştiren firmamız sayesinde ortadan kalkıyor.

Neden konferans salonu yapımı ?
Bizler daha ergonomik ve mimari dekorasyonu ileri düzeyde konferans salonları inşaa etmek için kolları sıvadık. Akustik performansı güçlü, alt yapısı güçlü, ses donanımları üst düzey konferans salonları inşaa etmek için anahtar teslim konferans salonu yapımı sürecinin başından teslim ettiğimiz son aşamasına kadar bu sürecin tüm anlarında hayallerinize eşlik ediyoruz. Konferans salonları temsil ettiği kurumun kimliği olarak görülür. Hem mimari dekorasyonu hem ses ve görüntü altyapılarıyla ihtiyaçlarınıza uygun anahtar çözümleri hayata geçiriyoruz. Anahtar teslim konferans salonu yapımı faaliyetini ayrı uzmanlık alanları olarak görmeyip güçlü ve tek bir uzmanlık alanı haline getiren firmamız sektörün liderlik konumunu yıllardır elinde bulunduruyor.

Anahtar teslim konferans salonu yapımı ne vaat ediyor?


Yılların getirdiği sektörel tecrübe ile uzman ekiplerimiz önce mevcut konferans salonunun yapısal avantajlarını ve handikaplarını tespit ediyor. Anahtar teslim konferans salonu yapımı sürecinin en önemli aşaması olan proje önceliklerinin saptanması olarak gösterilebilir. Konferans salonunun mimari yapısal özelliklerinin tespit edilmesi ve inşaatının başlanması sonrasında duvar ve zemin uygulamaları aşamalarına geçilir.

Akustik performans bir konferans salonunun olmazsa olmaz hususlarından biri olarak sadece bir ikinci dekor yüzey olarak görülmez, yutucu ve yansıtıcı işlevler konferans salonunun dinamiklerine yerleştirilir. Enson aşama ise konferans koltuğunun seçimi ve ses görüntü sistemlerinin uygulamasıdır. Tüm bu süreçler ancak tek bir anahtar proje olarak hayata geçirildiğinde hayallerinize uygun modern ve ileri düzeyde  konferans salonları  hayata geçirilir.Konferans salonu yapımı ve kademelendirme

Konferans salonu yapımı, anahtar projelerde dikkat edilmesi gereken önemli unsurlardan bir tanesi ;  konferans salonu yapımı projesinde oturma düzeninin görme açılarının ve görünürlüğün konferans salonunun her yerinde eşit şartlarda dağıtılması gerekliliğidir. Bu sorun genellikle lise, ortaokul  ve ilkokul konferans salonu yapımı projelerinde daha önemli hale gelirken diğer birçok yetişkin konferans salonlarında da büyük önem arz etmektedir.

Konferans salonu yapımı projelerinde kademelendirme genellikle ihmal edilen çok önemli bir unsur olmakla birlikte konferans koltuklarının deformasyonu ve hatalı kullanımlarının da önüne geçer. Konferans salonu yapımı ve kademelendirme sistemleri genellikle çelik uygulamaları ve beton olarak iki temel metot  ile olmakla birlikte son dönemlerde plastik tutucular ile de yapılmaktadır. Standart yükselti 13 – 17  cm olmakla birlikte profesyonel kademelendirme 25 cm seviyelerini bulabilmektedir.

 Bir anahtar teslim konferans salonu yapımı projesinde dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir diğeri konferans salonu yapımı projesinin profesyonel metotlar ile uygulanmasından geçer. Tercih edilen konferans koltuklarının yerleşimleri standart insani kullanıma uygun montajlanmalı ve ayak  metal iskeletlerinin zemin bağlantılarının deformasyona  dayanıklı kurulması gereklidir. Konferans salonu yapımı projesinde  ihmal edilen unsurlardan biri konferans koltuklarının  dayanıklı olmayan ahşap döşemeler üzerine uygulanması olmakla birlikte konferans koltuk metal iskeletinin zemine çelik dübeller ve güçlü vidalama teknikleri ile vidalanması gerekmektedir.
 Konferans salonu yapımı ve zemin döşemesi

Anahtar teslim konferans salonu yapımı projelerinde zemin döşemesi önemli bir yer tutar. Genellikle ahşap döşemeler veya yapı kimyasalları kullanılmakla birlikte  konferans salonu yapımı projelerinde ikinci yüzey döşeme kullanılır.( parke, pvc, halı vb.) Zemin döşemeleri konferans salonu yapımı  projelerinde; salonun mimari yapısal özelliklerine , klima koşullarına uygun tercih edildiğinde doğru ve faydalı sonuçlar elde edilir.

Konferans salonu yapımı projelerinde malzeme ve hammadde tercihleri değişken olmakla birlikte anahtar teslim konferans  salonu yapımı projesine ait teknik şartnamelerin müşteri ve firma arasında paylaşılması ve istişare edilmesi gerekmektedir. Konferans salonu yapımı projelerinde zemin döşemesi ilk etapta kaliteli ve 1. Sınıf malzemeden olmakla birlikte salonun kademelendirme yüksekliği ve uzunluğuna göre tercih edilmelidir.

Örneğin klima koşulları zengin olmayan konferans salonlarında halı döşemelerinin tercih edilmesi toz ve bakteri tutması açısından insan sağlığını olumsuz yönde etkilemesi açısından doğru değildir. Konferans salonu yapımı projeleri bu yönüyle ancak bir mühendislik ve mimarlık disiplini olarak görülmeli , uzman ve profesyonel kadrolar ile yürütülmesi , uygulanması gerekmektedir.


 ÜCRETSİZ KEŞİF VE MİMARİ DANIŞMANLIK : 0532-709-30-28 

Konferans salonu yapımı ve konferans koltuğu 


Konferans salonu yapımı genellikle konferans kotuklarının gelişigüzel bir şekilde projelendirilmesi neticesinde kullanıma hazır hale getirilen mekanlara dönük faaliyete verilen birer isim olarak ifade edilir. Konferans salonu yapımı, birbiriyle bağlantılı bir inşaa süreci olmakla birlikte 
en önemli aşamalarından biri de konferans salonu yapımı faaliyetine uygun konferans koltuğunun imalatı ve tercihidir. Konferans salonu yapımı 
ve konferans koltuğu imalatı  ilişkisi konferans salonu yapımı faaliyetinin son aşaması gibi görünse de esasında konferans salonu yapımı sürecinin 
en başındaki ve en en temel unsurudur.

Konferans salonu yapımı aşamaları genellikle birbirleriyle doğrudan bağlantılı bir mimari proje olması itibari ile konferans koltuğunun imalatı ve tercihi, konferans salonu yapımı faaliyeti neticesinde elde edilecek konferans salonunun kullanım potansiyelini de belirler.Örneğin okul konferans salonu yapımı gibi projelerde, konferans salonu yapımı faaliyeti özelleştirilmeli konferans salonunun kullanım potansiyeline göre dizayn edilmelidir.

Konferans salonu yapımı projesi eğer bir okul konferans salonu yapımı projesi ise lise mi ,ilkokul mu, ortaokul mu gibi soruların yanıtlarına uygun bir proje hedeflenmelidir. Konferans koltuğu bir konferans salonu yapımı projesine uygun imal edilmediyse ve konferans salonu yapımı projesinin yapısal özellikleri ile bağlantılı ve uyumlu değilse inşaa edilecek konferans salonundan maksimum verim elde edilmesi güçleşir.Konferans salonu yapımı faaliyeti ve konferans koltuklarının imalatı  süreçleri birbirleriyle uyumlu olmak zorundadır.

konferans salonu yapımı