ALAN OFİS YAPI SAN.
KONFERANS KOLTUK SİSTEMLERİ LTD.ŞTİ
Konferans Salonu Akustik Paneller
PROJE VE MİMARİ TASARIM : 0532-709-30-28Bir Konferans Salonunda sesin kontrol altında tutulması, ses yankılanmaması ve sesin Konferans Salonu dışına çıkmaması hayati öneme sahiptir. Aynı zamanda Konferans Salonlarında boya badana işlemlerinin Konferans Koltuğu montajı sona erdikten sonra yapılmasının dezavantajlarının farkında olan Sinekon Konferans, tüm bu ses kontrolünün sağlanmasından sonra ileri düzey bir tasarım ortaya çıkarmak adına yine akustik özellik kazandırılmış ahşap panellerle Konferans Salonunuzda duvar kaplama uygulaması yapar. Akustik özellikli ahşap panel uygulaması yapılırken işlem sırasına göre izlenmesi gereken yollar şu şekildedir.
a)      Konferans Salonu duvarları 40*40*2mm kutu profiller kullanılarak 60*90cm ölçülerinde zeminden tavana kadar lazer teraziler kullanarak ızgaralar ile kaplar.
b)      Izgara işlemi sona erdikten sonra 40 Dansite yoğunluğa sahip kaya yünü kullanılarak duvar ile ızgara arası kaplanır.
c)       Kaya yünü üzerine ses geçirmezlik şiltesi ile tekrar tüm duvar kaplanır. Bu ses geçirmezlik şiltesi Konferans Salonundaki sesin dışarı çıkması ve dışarıdaki istenmeyen sesin Konferans Salonu içerisine girmemesi açısından hayati önem teşkil eder.
d)      Ahşap yününden imal edilen ölçüleri projeye göre değişkenlik gösteren akustik özellikli ahşap plakalar astar kumaş üzerine montajlanır. Bu akustik özellikli ahşap plakalar 18mm ahşap yününden imal edilmektedir.
Belirli akustik normlara sadık kalınarak Konferans Salonuna özel tasarımla dekoratifliği ön plana alarak tüm duvarlar kaplanır ve çeşitli dekoratif yardımcı öğeler isteğe göre kullanılabilir.


KONFERANS SALONU YAPIMI KONUSUNDA UZMAN TEKNİK EKİBİ İLE ALANGRUP SİZLERE AKUSTİK PERFORMANSI GÜÇLÜ SALONLAR İNŞAA EDER.

KULLANILAN AKUSTİK MODELLER;
1-AKUSTİK AHŞAP PANEL
2-AKUSTİK KUMAŞ PANEL
3-TAŞ YÜNÜ TAVAN UYGULAMASI.


KONFERANS SALONLARINDA SESİN AKUSTİK PERFORMANSININ ÖNEMİ NEDİR?


1- KONFERANS SALONLARINDA EN ÖNEMLİ YAPISAL ÖZELLİKLERDEN BİRİ OLAN SES KONTROLÜ ALANGRUP TARAFINDAN ÜRETİLEN AKUSTİK AHŞAP PANELLER TARAFINDAN TESİS EDİLİR. KONFERANS SALONLARININ VE TOPLANTI SALONLARININ İŞ VE EĞİTİM HAYATINDAKİ SON YILLARDAKİ ÖNEMİNİN GİTTİKÇE ARTMASI AKUSTİK AHŞAP PANEL YAPAN FİRMALARIN EN ÖNDE GELENİ OLAN ALANGRUP TARAFINDAN ÜRETİLEN AKUSTİK AHŞAP PANELLERİN ÖNEMİNİDE ARTIRDI. MDF AHŞAP PANELLER HEM SESİN KAYNAĞINI DÜZENLEMEYİ HEM DE SESTEKİ ORTAM ETKİSİNİN OLUMSUZ YANLARINI KONTROL ALTINA ALMAYI HEDEFLER. AKUSTİK AHŞAP PANELLER BİR MİMARİ DEKORASYON ÜRÜNÜ OLMAKTAN ÇOK KONFERANS SALONLARININ EN KRİTİK YAPISAL UNSURLARINDAN BİR TANESİDİR.

2- AKUSTİK AHŞAP PANELLER KONFERANS SALONLARINDA GÜNÜMÜZDE ÇOK YAYGIN KULLANILAN ÜRÜNLER OLMAKLA BERABER , ÜLKEMİZDE SADECE DEKORATİF YAN MALZEMELER OLARAK KULLANIMLARI REVAÇTADIR.  MODERN VE AKUSTİK PERFORMANSI GÜÇLÜ KONFERANS SALONLARI İNŞAA ETMEK GÜNÜMÜZ EĞİTİM VE İŞ DÜNYASINDA ARTIK ZARURİ BİR İHTİYAÇ OLMUŞTUR. ALANGRUP TARAFINDAN ÜRETİLEN AKUSTİK AHŞAP PANELLER GÜNÜMÜZ MODERN VE AKUSTİK PERFORMANSI GÜÇLÜ SALONLARIN TÜM  İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK ÜZERE SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZİN HİZMETİNE SUNULUYOR.

3- AKUSTİK AHŞAP PANEL YAPAN FİRMAMIZ , MODERN VE AKUSTİK PERFORMANSI GÜÇLÜ SALONLAR İNŞAA EDER. AKUSTİK PERFORMANS , KONFERANS SALONLARINDA YANLIZCA SESİN YALITIMINI DEĞİL AYNI ZAMANDA SESİN KAYNAĞINDAKİ TİTREME , KARIŞMA VB PROBLEMLERİ ORTADAN KALDIRIRKEN DİĞER TARAFTAN SESİN İLETİMİNDEKİ SORUNLARI ÇÖZME PERFORMANSI İLE ÖLÇÜLÜR. TÜM BU AKUSTİK VERİLER İLE MODERN MİMARİNİN YAPISAL UNSURLARI İLE BİR ARAYA GETİRİLEREK HAYATA GEÇİRİLEN AKUSTİK AHŞAP PANELLER ALANGRUP TARAFINDAN SİZ DEĞERLİ  MÜŞTERİLERİNİN HİZMETİNE SUNULUR.